Zaposlili se zajedno Čajničanin i Fočak u nekom preduzeću. Na pauzi Čajničanin se hvata za džepove, pa shvativši da nema cigara, pita Fočaka:
– Kolega, da nemaš jednu cigaru, da zapalim?
– Nemam! Ja sam to odavno prestao kupovati!
Sutradan, opet njih dvojica zajedno na pauzi. Izvadi Čajničanin cigare iz džepa i zapali, a Fočak mu odmah priđe:
– Prijatelju, daj i meni jednu da zapalim!
– Šta da zapališ? Pa zar ti nisi rekao da si prestao pušiti?!
– Ma jok, šta ti je?! Rekao sam da sam prestao KUPOVATI!



